Objevte rekreační ubytování v Chorvatsku, Černé Hoře a Slovinsku

Apartmány TONI - HOUSE KIRIGIN, Dubrovnik, Ploče

Popis

Dům Kirigin je speciálně vhodný pro rodiny s dětmi, je zde dětské hřiště v jedné z mnoha zahrad v okolí domu. Tento rodinný dům se nachází v klidném prostředí, Jakuba, Ploce oblasti. Jde jen o 150 m po ulici od domu, najdete jednu z nejkrásnějších pláží ve městě, s restaurací a kavárna s barem. K dispozici je parkování na ulici 100 m od domu, zdarma. Apartmán TONI - Tento prostorný apartmán může ubytovat 5 osob. K dispozici jsou 2 velké ložnice, kuchyňský kout a sociální zařízení. Je klimatizovaný, s SAT / TV a další vybavení, které může potřebovat během pobytu. V přední části je velký stín terasu, kde si hosté mohou vychutnat nádherný výhled na moře, ostrov Lokrum a Staré město Dubrovník. Chůze na Staré Město je velmi snadné, jen 15 minut chůze, žádné schody. Transfer z letiště je možno zajistit na vyžádání. Dům Kirigin: Toni 2 4 osoby (s možností dalšího dospělého na přistýlce, za předpokladu, zdarma).

Hodnocení

Zůstal jsi tady?

Barbara

Monday, August 31, 2015
We spent wonderful two days in Dubrovnik, being accommodated in this nice old villa, a bit far away but still in acceptable walking distance to the Old Town (no steps up/down!). The owners - really nice and helpful. The rooms - clean and nice. Kitchenette - well, definitely needs improvement (Maja, please look inside drawers etc :)) Bathroom - as soon as equipped with shower cabin - will be almost perfect (current set up gives a small minus). Private parking place - a big advantage as you may not find a place for a big car just along the street.. But never mind the rooms. One can spend all day on terrace, admiring the view... almost nothing more needed to have great time in this city! Definitely would recommend to stay over night in Dubrovnik in this house!

Petra

Thursday, October 24, 2013
We've been staying with Maja in house Toni since 2009. We've stayed there alone and with a group of people and in all circumstances loved it. The location of the house and the view are spectacular-really hard to match even in Dubrovnik. The apartments are clean and pleasant, and the host, Maja, goes out of her way to accommodate her guests. I would highly recommend staying here. We will be back too!

An thony Faina

Wednesday, September 30, 2009
We had a wonderful visit in Dubrovnik. Apartments Kate and Toni and the wonderful view form the terraces added to the spendor. Everything was as advertised, the tranfer from the airport and to the bus station were all on time and as arranged. The beaches and historic area are beautiful, the food and wine and surroundings could not have been better. There were seven in our party, mostly retirees we all agree we would love to visit both Dubrovnik and your house again. Thank you for your hospitality and accomodating our change in schedule. Hope to see you again. Tony
Od60 - 200 noc(í)
Min pobyt je 1 noc(í)
Maja Kirigin
+385 91 518 03 78
Od60 - 200 noc(í)
Kontakt